BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Tensionet në Veri/ Analisti reagon ashpër ndaj deklaratave të Kurtit dhe zbardh prapaskenat: Ja çfarë ndodh me Kosovën pa mbështetjen e SHBA-së

Tensionet në Veri/ Analisti reagon ashpër ndaj deklaratave të

Analisti Artan Behrami ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me situatën në veri të Kosovës.

Berami i cilësoi si populiste deklaratat e kryeministrit Kurti se është i zgjedhur nga populli dhe jo nga ambasadori amerikan.

Ai nënvizoi se Kosova e ka jetike mbajtjen e marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi pa Washingtonin nuk e shtrin dot sovranitetin as deri në Prizren dhe jo më në veri të Kosovës.

“Kurti hyn në kategorinë e populistëve që popullit të tyre ia arrin t’i nxjerrin anën e errët që kanë. Ibrahim Rugova ka arritur të nxjerrë diçka të jashtëzakonshme nga populli i Kosovës. E ka nxjerrë paqen, demokracinë, mirësinë dhe partneritetin me SHBA-të. Hashim Thasçi me shokët e tij në luftë e ka nxjerrë trimërin e shqiptarëve që nuk durojnë dhunë dhe respresion dhe bashkë me SHBA-të e kanë çliruar Kosovën. Tani kemi një lider që arrin të gërryejë në anën më të errët të një populli dhe të nxjerrë elemente fashiste. Deklarata e tij teregon se ndjek një linjë populiste dhe si të gjithë sovranistët në botë kanë të njëjtën linjë. Por ju duhet ta dini se Kosova nuk mund ta shtrijë sovranitetin e saj as në Prizren, e jo më në veriun e Kosovës pa Shtetet e Bashkuara të Amerikë, të cilët kanë 25 miliardë dollarë për paqen dhe pavarësinë e Kosovës. Don më shumë çmenduri se sa guxim t’i dalësh kundër SHBA-ve”, tha Behrami.