BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Tensionet në Veri, gazetarja zbulon frikën më të madhe që ka SHBA nga përplasja Serbi-Kosovë

Tensionet në Veri, gazetarja zbulon frikën më të madhe

Gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci tha në emisionin Now në Euronews Albania se frika më e madhe e SHBA pas sulmit të fundit në veri, është që përplasja Serbi-Kosovë mund të dalë jashtë kontrollit.

Sipas saj, kjo është arsyeja pse përpjekja e diplomacisë po kërkon nga të dyja palët të rinisin dialogun si e vetmja mënyrë për të shmangur një përplasje tjetër të mundshme.


“Uashingtoni është i shqetësuar mjaftueshëm se kjo gjendja mund të dalë jashtë kontrollit, kjo thuhet në një gjuhë diplomatike nga zyrtarët e lartë dhe më hapur nga ekspertët. Kjo frikë që retorika nxitëse mund të sjellë përshkallëzim të situatë ka bërë që ata të kërkojnë që palët të rikthehen urgjentisht në dialog. Ekziston një frikë që mund të bëhet situata më keq, por edhe shpresa që të dyja palët mund t’i kthehen bisedimeve”, tha gazetarja.

 

Më të lexuarat