Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tensionohet protesta në Lushnje, fermerët 'surprizojnë' policët me veprimin e tyre (Foto)

Postuar: 20/03/2019 - 11:43

Gjatë paradites së sotme fermerët në qytetin e Lushnjes kanë dalë në protestë, për të kundërshtuar ndryshimin e rimbursimit të TVSH-së për agro-përpunuesit.
 
Mësohet se  blegtor dhe fermerë kanë dalë në protestë, pranë Rotondos në qytetin e Lushnjës. Në vendin ku ata janë mbledhur ka një numër të madh forcash policie të cilët kërkojnë të largojnë fermerët nga rruga. E ditur po ashtu bëhet se fermerët kërkojnë uljen e TVSH për qumështin.
 
Disa prej tyre kanë thënë:
 
"Kemi marre kredi ndërsa prodhimet detyrohemi ti hedhim ne plehra.’’
 
Kujtojmë këtu se kjo nuk është hera e parë që këta fermerë kanë duke protestuar pasi disa ditë më parë, dolën në rrugë dhe në shenjë proteste derdhën qumështin në rrugë duke i bëri thirrje qeverisë të tërhiqet nga ky vendim. E ditur bëhet edhe se ata e kanë derdhur qumështin në rrugë
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 21:18

Ditën e sotme një delegacion i Ministrisë së Brendshme ka raportuar pranë Komisionit Europian ecuritë e Shqipërisë në ecurinë e 5 prioriteteve, që BE-ja i ka vendosur Shqipërisë në procesin e integrimit.

Postuar: 24/04/2019 - 20:27

Rektori i Universtietit të Tiranës, Bernard Dosti në mbledhjen e sotme të rektoratit ka marrë d

Postuar: 24/04/2019 - 19:53

I gjithë Ballkani është përfshirë nga rryma ajri me origjinë nga Saharaja të cilat kanë pasur ndi

Postuar: 24/04/2019 - 19:46

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protesta në mbarë vendin të cilat do të zgjatin vetëm 1 o

Postuar: 24/04/2019 - 19:29

Pas vdekjes së 25-vjeçares ne maternitetin e Elbasanit kirurgu i njohur, Agron Menzelxhiu shpjego

Postuar: 24/04/2019 - 19:24

Kledian Lekocaj i ashtuquajturi “Mafiozi i burgjeve”, i akuzuar për përfshirje në vra

Postuar: 24/04/2019 - 19:18

 Në rajonin e Atikës në Greqi janë zhvilluar tre operacione të gjera anti-drogë, që kanë çua