Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tensionohet situata në Lushnje/ Protestuesit bëjnë veprimin e rëndë ndaj policëve

Postuar: 20/03/2019 - 11:06

Ditën e sotme po zhvillohet një protestë në Lushnje.

Fermerët dhe blegtorët të cilët janë ngritur për të protestuar janë përplasur me forcat e policisë.

Protestuesit kanë derdhur qumështin në drejtim të efektivëve si dhe i kanë goditur ata me produktet e tyre.

Kujtojmë se prej disa ditësh grumbulluesit e qumështit kanë bojkotuar mbledhjen, ndërkohë që në protestë janë bashkuar edhe fermerët e produkteve të tjera të Lushnjes dhe zonave përreth.

Ata kërkojnë uljen e TVSH për qumështin. Protesta është duke u zhvilluar pranë Rotondos në hyrje të qytetit të Lushnjes. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 12:43

Një banor 61-vjeçar i zonës së Matera u raportua për shfrytëzimin e fuqisë punëtore të shtetasve të huaj të parregullt, shkruajnë mediat italiane.

Postuar: 17/07/2019 - 12:07

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë.Mësohet se dy vajza dh

Postuar: 17/07/2019 - 10:59

Një copë masive e akullit do të riformojë bregdetin e botës më shpejt se sa është parashikuar.

Postuar: 17/07/2019 - 10:43

Dy inspektorë taksash janë arrestuar ditën e sotmë në Shkodër, ndërsa një i tretë është shpallur

Postuar: 17/07/2019 - 10:35

Detaje të reja kanë dalë shpërthimi në Selenicë të Vlorës, ku janë plagosur Mimoza Selimi dhe Rex

Postuar: 17/07/2019 - 10:16

Policia e Mirditës ka arrestuar tre persona të shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Postuar: 17/07/2019 - 10:03

Niset drejt spitalit të Traumës në Tiranë, 67-vjeçari i cili u godit me sëpatë nga i biri mëngjes