Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tentoi të ikte me pasaportë false, arrestohet 50-vjeçari nga Tirana

Postuar: 18/08/2018 - 21:02

Ka dështuar të kalojë kufirin me një pasaportë të dyshuar si holandeze, një 50 vjeçar nga Tirana. Ai është pikasur dhe arrestuar nga Policia Kufitare e Murriqanit, ndërsa ka tentuar të largohet jashtë Shqipërisë.

Pas kësaj, 50-vjeçari A. A., tashmë i prangosur, do të përballet me drejtësinë.

 Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër – Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar

Më datë 17. 08. 2018, u arrestua në flagrancë shtetasi A. A., 50 vjeç, banues në Tiranë, pasi në Pikën e Kalimit Kufitar Murriqan-Shkodër, u kap duke përdorur një pasaportë holandeze të dyshuar si të falsifikuar. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër bazuar në nenin 89 të Kodit Penal.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 23:48

Gazetari Artan Hoxha gjatë intervistës në emisionin “Top Show” në Top Channel ka lëshuar një deklaratë bombë.Hoxha i është ka treguar se deputetes së Partisë Socialiste, Vasilika Hysit i kanë drejtuar pist

Postuar: 25/09/2018 - 23:45

Një i ri është arrestuar nga Policia ditën e sotme pasi dje ka qëlluar me thikë një 52 vjeçar nga

Postuar: 25/09/2018 - 23:26

Ngjarjet e fundit kriminale në Shkodër, disa prej të cilave vrasje, mund të ishin parandaluar nës

Postuar: 25/09/2018 - 23:22

 Artan Hoxha i ftuar në Top Show i ka thënë deputetit Taulant Balla se PS ka favorizuar grup

Postuar: 25/09/2018 - 23:12

Një banesë është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme në Rrajcë të Prrenajsit.Mësohet se banesa

Postuar: 25/09/2018 - 23:02

Artan Hoxha  i ftuar në emisionin Top Show tha se grupet kriminale në Elbasan kanë qenë prob

Postuar: 25/09/2018 - 22:48

 Ish-ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi ka debatuar ashpër me moderatorin e emisionit &ldq