BREAKING NEWS

Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e menjëhershme dhe del me deklaratën ‘bombë’: I akuzuari kryesor është Sali Berisha. Ja çfarë fshihet pas vendimit

Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e
x

Aktualitet

Tentuan të vidhnin shtëpinë e italianit në Romë, ja detaji që i fundosi 2 shqiptarët

Tentuan të vidhnin shtëpinë e italianit në Romë, ja

 Mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:00 policia e Romës vuri në pranga dy shtetas shqiptarë, në tentativë për të vjedhur një shtëpisë.

Të armatosur me një zinxhir të madh, shqiptarët përkatësisht të moshave 42 dhe 40 vjeç tentuan të ngjiteshin në ballkonin e një apartamenti në katin e parë dhe me mjete të tjera të forta  thyen derën e shtëpisë, duke hyrë në shtëpi.

Menjëherë pas denoncimit të bërë nga një banorë i lagjes, policia mbërriti në shtëpinë e romanit, duke e gjetur atë në rrëmujë totale.

Menjëherë pas arrestimit policia shoqëroi shqiptarët në komisariat, në pritje të vendimit të gjykatës.