Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Tërbohet" moti / Ja çfarë pritet gjatë javës që vjen

Postuar: 11/01/2019 - 13:21

Mot me kthjellime pritet gjatë fundjavës, megjithatë termometri parashikohet të shënojë disa gradë nën zero.
 
Orët në vijim sjellin përmirësim të motit duke shtuar kthjellimet në të gjithë vendin. Dita e shtunë mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare; më të shpeshta në ekstremin jugor, por pa mundur të sjellin reshje.
 
Edhe e diela do vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e natës kur rikthehen reshjet në veri, por java tjetër vjen me reshje shiu e dëbore në të gjithë Shqipërinë.
 
Temperaturat sot janë ulur me 2-3°C në mëngjes ku minimumi ka shënuar -5°C; rënia vijon e ndjeshme sonte natën dhe mëngjesin e së martës kur pritet minimumi -10°C, por një rënie me 2°C sjell mesdita e së shtunës. E diela ruan të njëjtat vlera.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/01/2019 - 00:00

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein e konsideron protestën e studentëve në Shqipëri si një evolucion të shoqërisë civile dhe forcim të vizibilitetit të shoqërisë shqiptare.

Postuar: 20/01/2019 - 23:55

Studentët vijojnë protestën e tyre, kundër kryeministrit Edi Rama dhe Ministrisë së Arsimit, Spor

Postuar: 20/01/2019 - 23:05

Një mjet tip Mercedes Benz ka shpërthyer në flakë mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Elbasan.

Postuar: 20/01/2019 - 22:22

Propozimi i mazhorancës, ‘Pakti për Universitetin’, është kundërshtuar nga studentët,

Postuar: 20/01/2019 - 21:19

Asllani dhe Myrvetja janë kushërinj, dhe ishin sot përballë njëri-tjetrit në rubrikën “Shih

Postuar: 20/01/2019 - 21:05

Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën drejt Aeroportit të Rinasit në

Postuar: 20/01/2019 - 20:35

Ditën e sotme po qarkullon lajmi i krijimit të një partie të re të studentëve e quajtur “Sh