BREAKING NEWS

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e Armand Dukës: Një luftë e hapur me Veliajn

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i parë nga Basha

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj: Lëri këto filma tani

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj:
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka me ligjin Lulzim Basha: Kjo është arsyeja që ai sot i mban ison “Gruas se Bilalit”

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka
x
BREAKING NEWS

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta? Ja si përgjigjet Presidenti

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta?
x
BREAKING NEWS

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës Shqiptare të Futbollit

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës
x
BREAKING NEWS

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të parë Arben Kraja

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të
x

Aktualitet

“Tërbohet” moti, paralajmërojnë meteorologët: Ciklone të fuqishme mbërrijnë në Evropë! Ja çfarë e pret Shqipërinë nga dita e premte

“Tërbohet” moti, paralajmërojnë meteorologët:

Ciklone të fuqishme pritet të mbërrijnë në Evropë duke depërtuar thellë në Mesdhe dhe Ballkan me kalimin e ditëve.

Mesdheu është aktiv për një kohë të gjatë, por depërtimi i masave të reja ciklonike nga Altantiku pritet të fuqizojë masat jo-stabile ciklonike.

Fillimisht në rajonin tonë nuk pritet ndryshim i madh i motit, por nga e premtja këto masa ajrore ciklonike pritet të arrijnë edhe te ne duke kushtëzuar reshje shiu, ngase fillimisht pritet të jemi nën ndikimin e rrymimeve të fuqishme ajrore nga jugu të cilat rrisin temperaturat dhe reshjet pritet të jenë kryesisht në formë të shiut. Vetëm në viset e larta malore mund të paraqiten reshjet e borës. Reshje të fuqishme shiu priten në Shqipëri ku vende-vende mund të ketë edhe vërshime të shpejta, ndërsa në Kosovë reshje pak më intensive priten në Dukagjin, por kjo dinamikë mund të ndryshojë.

Pas fundjavës dhe me ardhjen e javës së re mund të kemi hapjen e një korridore për depërtimin e masave të ftohta ajrore nga veriu. Kjo eventualisht mund të kushtëzonte edhe reshjet e para të dëborës nëpër ultësirat tona./MeteoBallkan