Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Tërbohet” moti/ Rënie drastike e temperaturave, paralajmërohet për reshje dëbore

Postuar: 23/09/2018 - 17:23

Temperaturat do të ulen në mënyrë të  theksuar gjatë mbrëmjes së të hënës dhe vijojnë të martë, të mërkurë dhe të enjte ku në zona të thella malore termometri do të zbresë edhe ne 0 grade C. Sipas Meteoalb, e premtja dhe ne vijim sjellin sërish rritje te vlerave termike.

PROBLEMATIKE paraqitet shpejtësia e erës vone pasditen e së hënës dhe ne vijim gjatë natës dhe ditës së martë dhe pjesërisht të mërkurën. Shpejtësitë maksimale të erës, në zona të veçanta do arrijnë mbi 80 km/h; kryesisht ne Veriperëndim dhe luginën e lumit Drin.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 14:54

Një tjetër person u arrestua në kuadër të operacionit ‘Vol-Vo 4’, i cili ishte shpallur në kërkim. Mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Emanuel Gjura, 32 vjeç, banues në Lezhë.

Postuar: 14/12/2018 - 14:52

Kuvendi i Kosovës ka miratuar me  107 vota pro,  asnjë  kundër dhe 1 abstenim form

Postuar: 14/12/2018 - 14:45

Këshilli i Evropës ka reaguar ditën e sotme sa u përket gjetjeve të Komisionit të Venecias mbi pr

Postuar: 14/12/2018 - 14:22

Pas protestës 10-ditore të studentëve të cilët kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave të tyre, Senati

Postuar: 14/12/2018 - 14:08

Tarifa të përballueshme, më shumë para për arsim, luftë kundër korrupsionit: Prej ditësh studentë

Postuar: 14/12/2018 - 14:01

Monedha e përbashkët ka njohur vetëm rënie që nga fundi i muajit nëntor, duke arritur në ditën e

Postuar: 14/12/2018 - 13:51

Largimet nga puna për arsye politike, sidomos në prag zgjedhjesh, janë një fenomen i përhapur gje