Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tërbohet moti, stuhia e fuqishme godet qytetin e Durrësit

Postuar: 14/08/2019 - 18:30

Ndërsa Shqipëria prej disa ditësh është pushtuar nga i nxehti afrikan, ku temperaturat kanë shkuar deri në 40 gradë, një mot i pazakontë ka përfshirë Durrësin sot pasdite.Qyteti bregdetar është goditur pasditen e sotme nga një stuhi e fuqishme e shoqëruar me shtrëngata shiu, erëra të forta dhe shkarkesa atmosferike.

Nga ky mot i pazakontë janë shënuar edhe disa dëme.Era e fortë ka rrëzuar skelat e vendosura në shkollën 9-vjeçare "Jusuf Puka", e cila po rikonstruktohet.

Fatmirësisht nga incidenti i shkaktuar nga stuhia, nuk ka persona të lënduar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 08:02

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e djeshme në një nga zonat më të populluara në kryeqytet. Punëtori i një objekti që po rikonstruktohej në “Myslym Shyr” është qëlluar me një plumb në kokë.

Postuar: 23/08/2019 - 07:59

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 9 vite heqje lirie Klodian Cirunën, i akuzuar se nëpërmjet mashtri

Postuar: 22/08/2019 - 23:57

Policia e Tiranës ka zbardhur dinamikën e ngjarjes së rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Tiran

Postuar: 22/08/2019 - 22:39

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka ironizuar deklaratën e kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me tër

Postuar: 22/08/2019 - 21:49

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Korçë-Pogradec.

Postuar: 22/08/2019 - 20:27

Sjellja e gabuar për dy peshq zgare i kanë kushtuar shtrenjtë kushëririt të ish-deputetit të Hi