Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tërhoqi vëmendjen e policisë me sjelljen nervoze, policia ‘fundos’ shqiptarin

Postuar: 12/07/2019 - 16:41

Një shqiptar është arrestuar nga policia e Barit për drogë. Ai është ndaluar nga policia rrugore, ndërsa ndodhej në makinën e tij "Renault Laguna".

Policët kanë vënë re sjelljen nervoze të shqiptarit në timon dhe më pas i kanë bërë shenjë që të ndalojë.

Shqiptari ishte ndaluar edhe më parë nga policia për drogë, ndërsa i kishin hequr edhe patentën në të shkuarën.

Në pjesën e sipërme të bagazhit,  karabinierët kanë zbuluar 54 kg lënë narkotike të llojit marijuanë, e ndarë në 26 pako.

Makina dhe droga u sekuestruan më pas nga policia, ndërsa shqiptari u dërgua në paraburgim, në pritje të datës së gjyqit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh