BREAKING NEWS

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan
x

Aktualitet

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi, ndihet edhe në Tiranë, ja sa ballësh ishte

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi,

Janë rikthyer tërmetet në vendin tonë. Një termet ka rënë pak minuta më parë në Shqipëri.

Epiqendra duket se ka qenë mes Laçit dhe Durrësit, ndërsa lëkundjet janë ndjerë goxha.

Bëhet fjalë për një termet 3.9 ballësh sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve.

Sipas EMSC, epiqendra e lëkundjeve ka qenë 20 km në perëndim të qytetit të Laçit dhe 28 km në veri të Durrësit.

Tërmeti është ndjerë edhe në Tiranë.

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi,