BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Aktualitet

Tërmet në Kosovë, ja sa ishte magnituda

Tërmet në Kosovë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 2.7 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në Kosovë herët në mëngjes. 

Siç bëhet e ditur , tërmeti është regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 4.08 në afërsi të Shtimes.

Ky ishte tërmeti i dytë në këtë rajon në më pak se një orë, pasi një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 03:20, me magnitudë 2.1 ballë të shkallës Rihter.

Gjithashtu, të dielën rreth orës 18:58 në të njëjtën zonë është regjistruar një dridhje tjetër, që ka qenë me magnitudë 2.6 ballë sipas shkallës Rihter, sipas Institutit Sizmologjik të Serbisë.


Sizmologu kosovar, Shemsi Mustafa ka shkruar para rreth 15 orësh për disa dridhje toke të regjistruara.

 

 

Më të lexuarat