Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tërmetet e tmerrshme / Mes personave të lënduar edhe një turist i huaj

Postuar: 21/09/2019 - 23:37

Nga tërmeti i cili tronditi vendin ditën e sotme ka mbetur i lënduar edhe një turist i huaj. Ai po merr trajtim mjekësor në spitalin e Durrësit. Prefekti i Durrësit Roland Nasto deklaroi se të dëmtuarit tashmë janë në gjendje të mirë dhe jashtë rrezikut për jetën.

"Aktualisht në Spitalin e Durrësit trajtohen 4 persona, të tjerët janë kthyer në shtëpi. Aktualisht në Bashkinë Durrës janë 89 banesa të plasaritura, 2 shkolla dhe 6 pallate, kryesisht shtesa. Kjo është gjendja që paraqitet deri në këto momente që flasim. Të dëmtuarit janë në gjendje të mirë. Nga katërt të lënduarit, njëri është i huaj. Policia është në krye të detyrë", u shpreh Nasto për Report Tv.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2019 - 08:40

Mëngjesin e sotëm një apartament teK banesat sociale në Shkozë është përfshirë nga flakët. Raportohet se nuk  ka persona të lënduar por vetëm dëme të shumta materiale.

Postuar: 19/10/2019 - 08:28

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar për herë të parë për jo-në që Shqipëria mori për hapjen

Postuar: 19/10/2019 - 08:20

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash që do të shtohe

Postuar: 18/10/2019 - 22:13

Gjykata italiane ka vendosur të dënojë me 5 vjet burg një shqiptar, i cili ishte kapur në flagran

Postuar: 18/10/2019 - 21:33

11-vjeçari Alvin Berisha, djali nga Shqipëria i cili kishte mbetur në kampet e ISIS ka humbur gju