Aktualitet

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi / Reagon menjëherë Gent Cakaj: I shqetësuar!

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi / Reagon menjëherë Gent

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj  ka reaguar për tërmetin tronditës që goditi Turqinë një orë më parë.

Cakaj shprehet i shqetësuar dhe shkruan se mendimet dhe lutjet shkojnë për Turqinë

Cakaj shkruan:

“I shqetësuar thellësisht për tërmetin e fundit në Turqi. Në këto momente të vështira ne jemi afër vëllezërve tanë turq të prekur nga tërmeti. Mendimet dhe lutjet tona janë për Turqinë.”

Më të lexuarat