Lajme të tjera
BREAKING NEWS

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama bën publik vendimin më të fundit të qeverisë dhe jep lajmin e mirë

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama
x

Aktualitet

Tërmeti tragjik / Zbulohet shifra që Holanda do të dhurojë për Shqipërinë në konferencën e donatorëve

Tërmeti tragjik / Zbulohet shifra që Holanda do të dhurojë

Holanda i dhuron 3 mln euro Shqipërisë për rindërtimin pas tërmetit tragjik. 

"Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas pasojave të tërmetit, do të dhurojë 3 milion € për përpjekjet e rindërtimit. Tërmeti shkatërrues që goditi Shqipërinë vitin e kaluar na tronditi të gjithëve. Kam parë pamje të dëmeve, kryeministri Edi Rama dhe kolegu im Gent Cakaj më kanë treguar histori që të thyenin zemrën për qytetarët shqiptarë që ranë viktimë e kësaj fatkeqësie. Bashkë për Shqipërinë” tha Blok.

Më të lexuarat