Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tërmeti trondit sërish Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra këtë herë (FOTO)

Postuar: 22/09/2019 - 22:34

Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta.Tërmeti i shënuar sonte ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra larg qytetit të Vorës e 20 km larg Tiranës.

Kujtojmë se epiqendra e tërmetit të fuqishëm, 5.8 ballë ka qenë në Durrës, pranë atij që ra edhe sonte.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 23:35

Një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter u ndje pak pas mesnatës së sotme në vendin tonë, në orën 00:14.

Postuar: 08/12/2019 - 23:01

Pasi ekspertët e kanë cilësuar pallatin të pabanueshëm, 65 familje në Kombinat kanë nisur boshati

Postuar: 08/12/2019 - 22:52

Tre shqiptarë janë arrestuar teksa kanë sulmuar një shtëpi në veri të Londrës.

Postuar: 08/12/2019 - 22:36

Mes 51 viktima të tërmetit janë edhe dy anëtarët e familjes Cuka, nënë e bir Fatmira dhe Sardi Cu

Postuar: 08/12/2019 - 22:25

Një 36-vjeçar shqiptar, i cili ishte i burgosur në Greqi, është gjetur mëngjesin e sotëm i pajetë

Postuar: 08/12/2019 - 21:55

“Brandi” është qeni që mori famë pas tërmetit që goditi vendin, pasi me huhatjen e ti

Postuar: 08/12/2019 - 21:30

Kur kanë kaluar disa ditë nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili në Thumanë mori jetët e 24 personave