BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Tërmeti tronditi Shqipërinë dje në të njëjtën datë dhe orë si para dy vitesh, reagon sizmologu Rrapo Ormeni dhe bën sqarimin e rëndësishëm: Këto lëkundje janë...

Tërmeti tronditi Shqipërinë dje në të njëjtën

Një tërmet me magnitudë 3.9 të shkallës rihter shkundi paditen e djeshme Tiranën dhe për koincidencë përkonte në të njëjtën orë dhe datë sikurse tërmeti i 21 shtatorit të 2019.

Mirëpo për sizmologun Rrapo Ormeni, kjo është thjeshtë një rastësi dhe tërmeti i djeshëm nuk ka lidhje me atë të shtatorit të 2019.

Ai tha për emisionin ‘Ditë e re’ se këto dy tërmete kanë epiqendra në zona të ndryshme si dhe madhësia e tyre nuk ka asnjë ngjashmëri.

"Këto lëkundje janë normale për vendin tonë. Ky tërmet nuk ka lidhje me tërmetin e dy viteve më parë, pavarësisht se koencidon data dhe ora, sepse këto 2 tërmete janë në zona të ndryshme. Tërmeti i Durrësit i 21 shtatorit ishte me magnitudë 5.8 Rihter, ndërsa ky tani është tërmet i vogël me madhësi 3.9 Rihter", u shpreh sizmologu.

Më të lexuarat