BREAKING NEWS

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e papritur në betejën e tij me drejtësinë, ja vendimi më i fundit

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e
x

Aktualitet

Terren i vështirë dhe shumë orë larg, vjen lajmi i mirë për efektivin e RENEA-s që ra në greminë, çfarë bënë kolegët e FNSH-së

Terren i vështirë dhe shumë orë larg, vjen lajmi i mirë

Efektivi i RENEA-s që ra nga një lartësi mbi 200 metra është nxjerrë nga humnera. Bledar Beluli ra në një greminë në zonën e Dukagjinit, teksa po ngjiste malin e Zorgjit për alpinizëm.

Efektivi u nxor nga humnera falë Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë të Shkodrës. Beluli ka qëndruar 5 orë në greminë për shkak të operacionit të vështirë të shpëtimit në terrenit të thyer malor.

Ndërkaq, ai ka marrë dëmtime të rënda në të dyja këmbët, dorë dhe legen.

Më të lexuarat