BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Aktualitet

Terrorizoi Vatikanin dy ditë më parë, lihet në burg shqiptari (Emri)

Terrorizoi Vatikanin dy ditë më parë, lihet në burg

Erjol Nako, shoferi shqiptar, i cili beson se është Shën Mihail Kryeengjëlli dhe terrorizoi Vatikanin dy ditë më parë është lënë në burg.

Gjyqtari konfirmoi arrestimin e policisë dhe karabinierëve mëngjesin e sotëm dhe vendosi burg pa afat për 38-vjeçarin e akuzuar për plagosje dhe rezistencë ndaj një zyrtari publik. Nako ndodhet ende në spital për shkak të plagëve të lehta të marra gjatë arratisjes, nesër do të transferohet në burg pas daljes.

Nako, 38-vjeç, mbolli panik në San Pitero mëngjesin e së dielës duke mos u ndalur edhe pas kërkesës së karabinierëve dhe postoblloqeve. Ecja e tij e çendur, i nisur nga Panteoni, u ndal pranë kolonadës së Bazilikës së Shën Pjetrit, kur një karabinierë qëlloi një gomë. Më pas,

Nako, i dënuar për drogë dhe keqtrajtim të ish-bashkëshortes së tij, vazhdoi arratisjen e tij në via Gregorio VII. Ai është bllokuar nga një pajisje makine e njësisë së antiterrorizmit të njësisë policore e cila e ka bllokuar me një taser.