BREAKING NEWS

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19 në 24 orët e fundit

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19
x

Aktualitet

Testohen 37 persona në Kukës për COVID-19, ja sa prej tyre kanë rezultuar pozitivë

Testohen 37 persona në Kukës për COVID-19, ja sa prej tyre

Në qytetin e Kukëst bëhet me dije se gjatë orëve të fundit janë testuar 37 persona, por vetëm 7 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Mësohet se të infektuarit janë të së njëjtës familje dhe ata janë kontakte të personave të infektuar më herët. Kështu numri i total i të infektuarve në Kukës ka shkuar në 41. 

Ndërkohë, gjatë orëve të fundit nuk ka humbur jetën asnjë person i infektuar. MSH konfirmoi 82 raste të reja. Aktualisht janë të shtruar 84 pacientë në spital, 11 pacientë janë në terapi intensive në gjendje serioze dhe 6 prej tyre janë të intubuar, në gjendje të rëndë.

Më të lexuarat