BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Aktualitet

Tetë aktivistë shqiptarë LGBT u sulmuan gjatë paradës së krenarisë në Beograd

Tetë aktivistë shqiptarë LGBT u sulmuan gjatë paradës

Tetë aktivistë shqiptarë LGBT janë sulmuar të shtunën në Beograd kur po ktheheshin nga Europride, njoftoi gazetari Idro Seferi në Facebook. Ai shton se dy aktivistë janë lënduar të cilët janë marrë nga autoambulanca, ndërsa kanë mbetur në gjendje shoku. Organizatorët e Europride konfirmuan për N1 se më shumë se pesë pjesëmarrës u sulmuan gjatë kthimit nga Europride, dhe se ishin të përfshirë kryesisht shtetas të huaj. Seferi ka bërë të ditur se aktivistët shqiptarë janë sulmuar nga një grup prej rreth 10 personash kur po ktheheshin në hotel pas një shëtitjeje dhe një koncerti të mbajtur në kuadër të Europride dhe se policia ka dalë në vendngjarje, shkruan N1 .

Organizatori i manifestimit të sotëm “Beograde Pride” tha për N1 se gjatë kthimit nga koncerti janë sulmuar kryesisht shtetas të huaj, nga Gjermania dhe Shqipëria. Ata i bëjnë thirrje policisë dhe organeve kompetente që menjëherë të zbulojnë dhe ndëshkojnë autorët, të konstatojnë të gjitha rrethanat dhe të përmbushin premtimin se do të garantohet siguria e të gjithë pjesëmarrësve.

Portali shqiptar Gazeta Blic bëri të ditur se dhjetëra shqiptarë morën pjesë në shëtitjen që u zhvillua pasditen e së shtunës në kuadër të Europride në Beograd. Më parë ata i thanë Deutsche Welle-s se ndiheshin të kërcënuar.