Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Thellohet misteri i makinës ruse në Tiranë me vlerën 150 mijë €, kush është Eldin Dergjini, i dënuar më parë për trafik droge

Postuar: 12/09/2019 - 12:15

Eldin Dergjini është 34-vjeçari, që drejtonte makinën me targa ruse të blinduar, e cila është aksidentuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë.

Thellohet misteri i aksidentit që ndodhi mbrëmë në sheshin “Shqiponja” në Tiranë ku një automjet G Class me targa ruse H001CH 199, u përmbys.

Misteri nisi me faktin që pronari i makinës u zhduk disa çaste pas aksidentit. Në një njoftim zyrtar policia bëri me dije se makina drejtohej nga E. D., 34 vjeç,  banues në Shkodër.

Ndërkaq identiteti i plotë i shkodranit është: Eldin Dergjini i cili ka deklaruar për policinë se dikush e ka goditur nga pas.

“Makina u rrotullua disa here, u permbys. Unë munda të dal dhe përfundova në spital me një taksi të rastit që gjeta në rrugë”, është shorehur shkodrani.

Mirëpo kjo dëshmi e tij është jo bindëse për policinë e cila ende nuk ka mundur të identifikojë shoferin e taksisë që Dergjini pretendon se e ka shoqëruar në spital.

Për me tepër, targat e mjetit që ai drejtonte, i përkasin një tjetër mjeti të blinduar në Rusi.

Për këtë, 34-vjeçari ka deklaruar se mjetin e ka sjellë nga jashtë dhe ishte në pritje për dokumentat.

Dergjini rezulton një person me precedentë penal, i arrestuar më herët në Shqipëri për kundërshtim të policisë dhe trafik droge në Itali.

Rrethanat se si është goditur makina që ai drejtonte, apo autorët, nuk dihen ende por grupi hetimor është duke punuar për të zbardhur misterin.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 23:27

Një njoftim për shkëndijë elektrike në bodrumin e Presidencës ka vënë në lëvizje forcat zjarrfikëse të kryeqytetit.Mësohet se Garda e Republikës ka kërkuar praninë e zjarrfikësve si masë paraprake, për të parandaluar

Postuar: 16/09/2019 - 22:05

 Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Postuar: 16/09/2019 - 21:17

Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Kapshticë, në vendin e quajtur Kuc.

Postuar: 16/09/2019 - 21:07

Një aksident i frikshëm është regjistruar pak minuta më parë në Tiranë.

Postuar: 16/09/2019 - 19:58

Një darkë familjare u shndërrua në një sherr me fjalë e më pas me thika, çka u desh ndërhyrja e k

Postuar: 16/09/2019 - 19:45

Policia italiane ka zhvilluar një operacion të gjerë antidrogë në Latina, duke arrestuar gjithsej