BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Aktualitet

Theri me thikë dy djem se i shihnin të dashurën dhe iku në Shqipëri, e pëson keq shqiptari sapo shkel në Itali

Theri me thikë dy djem se i shihnin të dashurën dhe iku në

Arrestohet sapo shkel në Itali shqiptari që akuzohet se theri me thikë dy të mitur nga vendi fqinjë.

Ngjarja ndodhi në Firence më 5 dhjetor 2021, me protagonist një 20-vjeçar.

Para se të ndodhte krimi, ai po ecte në zonën e Fortezza da Basso me të dashurën dhe një shok.

Jo shumë larg tyre, djali vuri re 7 të rinj shqiptarë, të cilët, sipas tij, i kishin parë të dashurën me shumë interes. Gjë që e bëri shqiptarin të shkonte drejt tyre për të kërkuar shpjegime.

Dhe diskutimi, i cili gradualisht bëhej gjithnjë e më i ndezur dhe i vështirë për t’u kontrolluar, degjeneroi shpejt për t’u kthyer në një luftë.

Gjatë përleshjes (i mbështetur nga shoku i tij), shqiptari nxori një thikë që e mbante në xhep dhe plagosi dy nga djemtë, 17-vjeçarë shqiptarë.

Pas sherrit, ai vendosi që të largohej nga Toskana dhe të kthehej në Tiranë, qytetin e origjinës. Dhe aty i kaloi muajt e fundit, duke pritur që ujërat të qetësoheshin dhe të kthehej në tokën italiane.

Mesa duket kishte menduar se nuk ishte më i kërkuar, ndaj dhe bleu një biletë avioni për në Bolonja. Por sapo zbarkoi në aeroportin e qytetit, e arrestuan.