Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Thertorja dhe magazina përfshihen nga flakët, zjarri kërcënon puset e naftës në Marinzë

Postuar: 11/09/2018 - 23:32

Një thertore është përfshirë sot nga flakët në lagjen e re të Patosit.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Bëhet e ditur se biznesi është në pronësi të M. N., Nga flakët është përfshirë edhe një magazinë që ndodhej aty pranë, ku u dogjën disa dengje me bar.

Ndërkohe një tjetër zjarr ka rënë përpara disa orësh në Marinzë, afër zonave naftëmbajtëse Patos- Marinzë. Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikës, të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit. Rreziku ka qenë i madh pasi zjarri mund të shkonte edhe në puset e naftës dhe te disa shtëpi aty pranë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2018 - 09:25

Izet Haxhia hyn në grevë urie në Burgun 302. Lajmi bëhet i ditur përmes një statusi në faqen zyrtare të ish-truprojës së Sali Berishës.

Postuar: 14/11/2018 - 08:58

Viktimat e atentatit në Durrës para se të vriteshin darkuan me disa shokë në një lokal në perifer

Postuar: 14/11/2018 - 08:54

Policia ka ndaluar dy shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalim të

Postuar: 14/11/2018 - 08:50

Gjendet në Korçë një e moshuar e pajetë në banesë.

Postuar: 14/11/2018 - 08:45

Mbi 420 oficerë policie konkurruan pak ditë më parë për 130 pozicione vakante për gradën Komisar.

Postuar: 14/11/2018 - 07:54

Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve

Postuar: 14/11/2018 - 07:28

Pas deklaratave të Erion Veliajt që insiston se banesat në “Unazën e Re” do të prishe