BREAKING NEWS

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit në 2015 kur Bill Gates paralajmëroi rrezikun nga virusi

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit
x

Aktualitet

Thyhet urdhri i Ramës/ Ky qytet i vendit i bashkohet thirrjes për mosbindje civile ndaj masava të marra nga qeveria, ja çfarë ka ndodhur sot (FOTO+VIDEO)

Thyhet urdhri i Ramës/ Ky qytet i vendit i bashkohet thirrjes për

Edhe pse qarku i Beratit është zonë e gjelbër, urdhri i qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë e parashikon qartë që fundjava ka rregulla.

Sipas këtij urdhri, në fundjavë duhet të qëndrojnë të hapura vetëm marketet e farmacitë dhe kjo vlen vetëm për ditën e Shtunë, ndërkohë që ditën e Djelë çdo gjë duhet të jetë e mbyllur.

Thyhet urdhri i Ramës/ Ky qytet i vendit i bashkohet thirrjes për

Por nga një vëzhgim i bërë sot në Berat, jo vetëm baret, kafenetë e restorantet janë të hapura që prej mëngjesit të sotëm por të hapura janë edhe të gjitha dyqanet e tjera, që nga kinkaleritë, dyqanet e rrobave dhe parukeritë e berberët.

Thyhet urdhri i Ramës/ Ky qytet i vendit i bashkohet thirrjes për

Të pyetur në lidhje me këtë qëndrim hapur gjatë ditës së sotme, pronarët e bareve e lokaleve janë shprehur jashtë kamerave se ata nuk janë në dijeni të këtij urdhri dhe se askush nuk i ka informuar se duhet të qëndrojnë të mbyllur në fundjavë.

Thyhet urdhri i Ramës/ Ky qytet i vendit i bashkohet thirrjes për

Thyhet urdhri i Ramës/ Ky qytet i vendit i bashkohet thirrjes për