BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Aktualitet

‘Ti ke rrjedhur…’/ Plas debati mes gazetarit të njohur dhe Kadias: Nga i djathtë u bëre i majtë? S’ke shans të më bësh 5 pyetje (Replikat)

‘Ti ke rrjedhur…’/ Plas debati mes gazetarit të njohur

Mbrëmë ka pasur debate të ashpra mes gazetarit Ilir Babaramo dhe zv.ministrit të Ekonomisë, Besard Kadia. Të dy janë përplasur lidhur me protestën e kontrollorëve në aeroportin e Rinasit. Babaramo ka mbështetur protestën duke e cilësuar si presion social, ndërsa Kadia e kundërshtuar.

Pjesë nga debati në Open:

Babaramo: Nga i djathtë i thekur, tani flet në mënyrë pezhorative për pagat e larta

Kadia: Je gazetar do të të bëj 5 pyetje

Babaramo: Jo fare, të mbaroj unë pastaj.

Kadia: Ti sa e ke rrogën?

Babaramo: E kam konfidenciale, bën shumë gabim… Ti ke rrjedhur

Kadia: Pse futesh në debat kot se ti nuk e kupton këtë çështje

Babaramo: Kur e kupton ti? Më ndërpreve ti mua

Kadia: Vazhdo mbaroje.

Babaramo: Kjo që ka ndodhur është shumë e mirë, sepse Shqipëria po shkonte në një shoqëri të mbyllur. Shikohet greva sikur është grusht shteti. Duhet sikur ça po ndodh.