BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x
BREAKING NEWS

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me deklaratën 'bombë': Së shpejti do të arrestohet një ish-kryebashkiak

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me
x
BREAKING NEWS

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti i shumëkërkuar që bashkëpunonte me “Ndraghetan” (emri)

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr 'goditjen' më të madhe në historinë e këmbimit valutor

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr
x
BREAKING NEWS

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para
x

Aktualitet

"Ti kujtohesh në fund o vëlla"/ Dalin përgjimet, si i futi agjenti i infiltruar në kurth trafikantët e kryeqytetit

"Ti kujtohesh në fund o vëlla"/ Dalin përgjimet, si i

Zbulohen detaje të tjera lidhur me mënyrën sesi shpërndahej droga në Tiranë. Në dosjen hetimore të siguruar  tregon një moment kur njëri prej të infiltruarve të policisë me emrin e koduar ‘Reno’ komunikon me trafikantët dhe u kërkon kokainë.

Pasi Reno i bën porosinë, shpërndarësi Fabian Qoku i ankohet se i kërkon "mall" në momentin e fundit, duke ia bërë të pamundur që të sigurojë. “Në datën 27.01.2023, rreth orës 22:55, në rr. "Myslym Shyri", Tiranë, bazuar në autorizimin për blerje të simuluar personi i autorizuar me emrin e koduar "Reno", për blerjen e simuluar të një doze me lëndë te dyshuar narkotike të llojit kokainë, shtetasi Fabian Qoku. Pasi u bë sekuestrimi lëndës të dyshuar narkotike të llojit kokainë, u bë peshimi dhe rezultoi me peshe të përgjithshme me ambalazh 0.4 (zero katër) gram e cila më pas u fut në qesen provave me Nr.UNIK. A3005319.

Prova materiale e siguruar nga blerja e simuluar u dërgua për ekspertim kimik në Institutin e Policisë Shkencore. Veprimi i blerjes së simuluar u krye me e regjistrim video dhe audio,”- thuhet në dosje.

Biseda e transkriptuar

Reno: "Ça bëhet"

Fabian Qoku: "Dëgjo se një më ngeli mua se i hoqa se ti të lajmëro në fund o vëlla

Reno: E s’ke fare?

Fabian Qoku: "S’kam me vete duhet të iki të marr".

Reno: "Do të vish prapë

Fabian Qoku: "Okej po vij".

Biseda mes tyre është përgjuar:

Reno: E motrat në p** e paske mor burr, na boni me bo tatuazh me ja q motren (nje) do?Dorjano Çela: Mall Hollande mo lale smaj gjo të keqe un mor burr.

Reno:E1 (nji) të vogël ta myllim sot vllai

Dorjano Çela: Po mor kur të doj k***

Reno: Ore kshu je gjith ditën e ?

Dorjano Çela: Po po

Përmbajtja e transkriptuar e veprimit të blerjes se simuluar me date 2.2023, ora 21:10 si me poshte vijon per interes për hetimin:

Reno: Me ke dal fiks

Dorjano Çela: He zemra ca do me thoshe

Reno: Jo mo e se ne marrim nje cik si shum kshu cdo dita