Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tiranë, marshohet në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni

Tiranë,  marshohet në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni

Postuar: 08/07/2014 - 12:24

“Shqipëria ime” ka bërë thirrje sot që të marshohet në mbështetje të shqiptarëve nëMaqedoni, të cilët po kundërshtojnë përmes protestave burgimin e përjetshëm që është dhënë për grupin “Monstra”. Marshi do të nisë në orën 18:00 në Tiranë, pranë Piramidës.
 
“Ftojmë ju si media të merrni pjesë, e të sensibilizoni bashkëkombësit tanë kudo ndodhen për një reagim mbarëqytetar, paqësor e të vendosur ndaj dhunës së pajustifikuar Maqedonase”, thuhet në njoftimin e këtij grupi iniciator.
 
Ndërkohë që edhe Aleanca Kuq e Zi ka bërë thirrje për të protestuar të premten në orën 14.00 para ambasadave rruga e Kavajës.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 23:35

Analisti ArjanVasjari, është përplasur ashpër me Fatos Lubonjën lidhur me faktin nëse duhet t’i quajmë politikanët dhe njerëzit e drejtësisë të korruptuar apo kriminelë.

Postuar: 21/11/2019 - 23:23

Analisti Lorenc Vangjeli dhe Fitim Zekthi po debatonin lidhur me kreun e KED, Ardian Dvoranin,

Postuar: 21/11/2019 - 23:15

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në

Postuar: 21/11/2019 - 23:03

Gazetari Ylli Rakipi, ndërsa i referohet ambasadorëve dhe qëndrimit të ndërkombëtarëve, veçanër

Postuar: 21/11/2019 - 22:57

Juristi Jordan Daci i ftuar na emisionin “360 Gradë” tha se shkarkimi i prokurorit Be

Postuar: 21/11/2019 - 22:49

Kolegji i Posaçëm i Apelimit njoftoi sot shkarkimin nga detyra të Besnik Muçit, i zgjedhur vetëm

Postuar: 21/11/2019 - 22:36

Gazetari Artan Hoxha tha se një kryetarë bashkie do të “digjet” shumë shpejt.