BREAKING NEWS

Gara për kreun e BKH/ Kaluan testin në makinën e së vërtetës, përzgjidhen 4 kandidatët për fazën finale (EMRAT)

Gara për kreun e BKH/ Kaluan testin në makinën e së
x

Aktualitet

Tjetër ngjarje e rëndë në kryeqytet/ I riu masakron me thikë 37-vjeçarin, në pranga 19-vjeçari (Zbardhen detajet)

Tjetër ngjarje e rëndë në kryeqytet/ I riu masakron me

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në kryeqytet, mbrëmjen e djeshme. Plagoset rëndë 37-vjeçari, kanë qenë forcat e Policisë që kanë bërë tëmundur normalizimin e situatës dhe parandalimin e një tjetër tragjedie.

Njoftimi i plotë i Policisë

E godet disa herë më thikë duke e plagosur rëndë një 37-vjeçar, falë reagimit në kohë të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3 kapet dhe arrestohet autori.

Nga specialistët për hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. H., 19 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas, tek shinat e trenit, rreth orës 20:05 të mbrëmjes së datës 20.01.2020, për motive të dobëta ka goditur disa herë me një mjet shpues e prerës shtetasin I. Z., 37 vjeç, banues në Tiranë, i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, pas marrjes së njoftimit për ngjarjen, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe pas rreth dy orë kërkimesh dhe kontrollesh në zonë, bënë të mundur gjetjen, kapjen dhe arrestimin e  19-vjeçarit.Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën “Plagosja e rëndë me dashje”.