BREAKING NEWS

Gazetari plas akuzën “bombë” për Spartak Ngjelën ‘live’ në studio, Klodiana Lala i kthehet ashpër avokatit: Tërhiq fyerjen, do hetohesh për dosjen e bujshme

x

Aktualitet

‘Tradhtoi’ grabitësit e Rinasit, zbulohet pronari i servisit

Policia ka arrestuar katër persona të cilët dyshohet se kanë lidhje me grabitjen e ndodhur më 9 prill në aeroportin e Rinasit. Nga informacionet e para mësohet se katër të arrestuarit janë nga Elbasani, ndërsa aktualisht ndodhen në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.
 
Servisi ku dyshohet se u modifikua furgoni me mbishkrimin “Hetimi Tatimor” ndodhet në periferi të Elbasanit, në pronësi të shtetasit Gentian.SH.
 
Ky shtetas prej më shumë se  6 muaj e kishte dhënë servisin me qera tek njerëz të afërt të Klementit.
 
Sipas informacioenve sot mësohet se unofrmat blu kanë arrestuar 4 persona, të cilët dyshohet se kanë lidhje me supergrabitjen.
 
Mësohet se tre prej tyre janë bashkëpunëtorë ndërsa njëri prej të arrestuarve dyshohet se ka marrë pjesë në grabitje. Policia ka ushtruar kontrolle të shumta në Elbasan, Fushë-Krujë dhe Tiranë. Nga Policia dhe Prokuroria ende nuk janë dhënë detaje për personat e arrestuar, por pritet që shumë shpejtë të kenë një komunikim zyrtar, ku do të bëhen publik dhe emrat.