Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trafik armësh dhe municionesh nga Shqipëria në Greqi, policia helene nxjerr detajet e forta

Postuar: 15/09/2019 - 18:35

Në lidhje me arrestimin e 16 shtetasve që organizonin trafikun e armëve nga Shqipëria në Greqi kanë dalë detaje të reja.

Autoritetet greke raportojnë se 5 shqiptarët e arrestuar organizonin grumbullimin e armëve në Shqipëri nëpërmjet rrjetit të organizuar me nëngrupe. Transporti merrej përsipër nga pala greke.

Sipas të dhënave, kostoja totale e sasisë së armëve të sekuestruara shkon në 232 mijë €. Arsenali u gjet në 14 shtator në automjetin e 54-vjeçari, i cili u arrestua bashkë m 4 shtetas të tjerë të huaj. Për sa i përket skemës së transportit të armëve, materialet e siguruara transportoheshin nëpërmjet Maqedonisë së Veriut drejt kullotave të Epirit.

Mediat helene bëjnë me dije se 5 të huajt e arrestuar janë të moshave: 59, 55, 54, 42 dhe 31 vjeç. Ndërsa arsenali i armëve të sekuestruar në Kretë është: 4 kallashnikovë, 6 karikatorë dhe 122.566 fishekë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 20:01

Një burrë është sulmuar në Zvicër nga dy persona të maskuar, duke i marrë një shumë të konsiderueshme lekësh.

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Një sherr i madh ka ndodhur mbrëmjen e të dielës në burgun Nafplios.

Postuar: 14/10/2019 - 19:40

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i ka dhënë të drejtë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, mbi vend

Postuar: 14/10/2019 - 19:20

Gjatë protestës së qytetarëve të Unazës së Re, pranë drejtorisë së policisë mbrëmjen e djeshme, a

Postuar: 14/10/2019 - 18:33

Një vajzë 16-vjeçare ishte e ftuar së bashku me tre miq në një festë në shtëpinë e një prej të pa

Postuar: 14/10/2019 - 18:23

Një automjet ka përplasur një person në biçikletë këtë pasdite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur

Postuar: 14/10/2019 - 18:22

Ende pa nisur tubimi është vënë re nja prezencë e lartë e forcave të Policisë në Astir.