BREAKING NEWS

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është gruaja, nënë e tre fëmijëve që u vra sot me levë nga bashkëshorti

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është
x

Aktualitet

Trafik armësh dhe municionesh nga Shqipëria në Greqi, policia helene nxjerr detajet e forta

Trafik armësh dhe municionesh nga Shqipëria në Greqi, policia

Në lidhje me arrestimin e 16 shtetasve që organizonin trafikun e armëve nga Shqipëria në Greqi kanë dalë detaje të reja.

Autoritetet greke raportojnë se 5 shqiptarët e arrestuar organizonin grumbullimin e armëve në Shqipëri nëpërmjet rrjetit të organizuar me nëngrupe. Transporti merrej përsipër nga pala greke.

Sipas të dhënave, kostoja totale e sasisë së armëve të sekuestruara shkon në 232 mijë €. Arsenali u gjet në 14 shtator në automjetin e 54-vjeçari, i cili u arrestua bashkë m 4 shtetas të tjerë të huaj. Për sa i përket skemës së transportit të armëve, materialet e siguruara transportoheshin nëpërmjet Maqedonisë së Veriut drejt kullotave të Epirit.

Mediat helene bëjnë me dije se 5 të huajt e arrestuar janë të moshave: 59, 55, 54, 42 dhe 31 vjeç. Ndërsa arsenali i armëve të sekuestruar në Kretë është: 4 kallashnikovë, 6 karikatorë dhe 122.566 fishekë.