Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trafikoi mbi 1 ton kokainë në kontenierët me peshk të ngrirë, merret vendimi për shqiptarin

Postuar: 08/11/2019 - 22:01

Gjykata e Roterdamit në Holandë dënoi nga 5 deri në 7 vjet burg 7 të dyshuar për transportin e mbi 1 ton kokaine, ku mes të dënuarve është edhe një shtetas shqiptar.

Mësohet se grupi kishte mundur të fshihte mes peshqve të ngrirë, në një kontenier, që ishte nisur nga Ekuadori në drejtim të Holandës, korrikun e 2018-ës. Identiteti i shqiptarit nuk bëhet i ditur, ndërsa mes grupit është edhe një shtetas amerikan.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 15:14

 Një aksident rrugor është filmuar LIVE nga një automjet që ishte pas një fuoristrade e cila fare papritur ka dalë nga rruga.

Postuar: 14/11/2019 - 15:10

51-vjeçari Ardjan Nexhipi është arrestuar sot nga Policia në kuadër të operacionit 'Muzgu'

Postuar: 14/11/2019 - 14:18

Në emisionin “Me zemër të hapur” sot u soll historia e 37-vjeçares nga Gjakova, Arta

Postuar: 14/11/2019 - 14:05

Rifillimi i punës për ndërtimin e projektit të Unazës së Madhe, i ka hapur rrugën edhe zgjidhje

Postuar: 14/11/2019 - 13:57

Një person është arrestuar ditën e djeshme pasi dyshohet se ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama.

Postuar: 14/11/2019 - 13:48

Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë vendimin për ta lënë në burg Griseldo Kusin, i cili akuzohet