Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trafikonin kokainë në pikat e lojërave të fatit, arrestohen 5 shqiptarë

Postuar: 16/05/2018 - 16:05

 5 shqiptarë janë arrestuar në kuadër të një operacioni anti drogë në Pavia. Gjatë kontrolleve që ka ushtruar policia në sallat e lojërave të fatit u vu re prania e një grupi të vogël personash që qëndronin në një prej sallave të lojërave. Pas verifikimeve rezultoi se grupi shiste lëndë narkotike të llojit kokainë dhe në pranga u vunë 5 shqiptarë.

Operacioni është ndërmarrë mëngjesin e sotëm dhe të arrestuarit janë A.J., 35 vjeç, P.S., 39, A.K., 39, P.D., 40 dhe E.L., 42 vjeç. Katër të parët kanë marrë masën e sigurisë arrest në burg, ndërsa i pesti arrest shtëpie, shkruajnë mediat italiane.

Shqiptarët me inicialet P.S. e E.L. iu shisnin shitësve të rrugës, midis tyre edhe A.J., sasi kokaine që më pas iu shitej konsumatorëve italianë në doza 0.5 gramë, me çmim 50 euro.

Hetimet për këtë grup kanë nisur më 25 janar 2017, kur një tjetër shqiptar me inicialet E.C., 28 vjeç, u arrestua me rreth 2.5 kile kokainë dhe rreth 4 kile marijuanë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2018 - 11:05

Të afërmit, miqtë dhe kolegët janë mbledhur sot në pallatin e kulturës “Aleksandër Mosiu“ në Durrës, duke zhvilluar homazhe për humbjen e ‘Arstisit të merituar’, Fadil Hasa.

Postuar: 17/07/2018 - 10:59

Komisioni i Medias e nisi mbledhjen me një minutë heshtje në nderim të ikonës së humorit shqiptar

Postuar: 17/07/2018 - 10:56

Mesazhi fyes i një punonjësi hoteli në Durrës ndaj një pushuesi kosovar ka shkaktuar zemërim të m

Postuar: 17/07/2018 - 10:27

Ilia Terpini, një nga personazhet e rëndësishëm të historisë së kamerës e fotografisë shqiptare ë

Postuar: 17/07/2018 - 09:36

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Beratit me akuzën e dhunës në familje.Uniformat blu