BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Aktualitet

Trafikonte doza droge, arrestohet shqiptari në Itali (Zbulohet emri)

Trafikonte doza droge, arrestohet shqiptari në Itali (Zbulohet emri)

Një një shqiptar është arrestuar mbrëmjen e kaluar në Itali, pasi policia i gjeti një sasi lëndë narkotike.

Shqiptari posedonte 30 gramë kokainë të pastër, të cilën dyshohet se e shpërndante për persona që ishin përdorues droge. Ai u arrestua në banesën ku jetonte në Teano Versano. I arrestuari është shtetasi nga Shqipëria Angjelo Veshi 30 vjeç.

Veshi u kap me drogë, ndërsa dyshohet se e shpërndante lëndën narkotike nëpër zonë tek persona që ishin përdorues të rregullt.

Po ashtu, atij iu gjetën edhe 1500 euro të gatshme, për të cilat dyshohet se i kishte përfituar si rrjedhojë e aktivitetit kriminal. Shqiptari u dërgua në paraburgim, ndërsa do të presë procesin gjyqësor në ngarkim të tij.

Më të lexuarat