BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Aktualitet

“Tragjedi e jashtëzakonshme”/ Shkoi për ngushëllim në familjen Avdia, Ilir Meta flet me tone të revoltuara: Vrasje e paralajmëruar! Duhet të shkarkoheshin...

“Tragjedi e jashtëzakonshme”/ Shkoi për ngushëllim

Pas vizitës në familjen e vogëlushes 7-vjeçare që humbi jetën tragjikisht në Himarë, ish-presidenti Ilir Meta tha se të gjithë ministrat përgjegjës duhet të kishin dhënë dorëheqjen ose të ishin shkarkuar nga kryeministri Edi Rama, së bashku me kreun e Bashkisë së Vlorës. Ai e cilësoi vdekjen e 7-vjeçares si një vrasje të paralajmëruar.

“Është një tragjedi e jashtëzakonshme, tepër tronditëse, për çdo familje shqiptare, për babain që e përjetoi këtë tmerr aq pranë, për vëllanë e vogël, për gjyshin i cili mezi e kishte pritur mbesën që ajo t’i tregonte se kishte mësuar shqipen dhe t’i bënte shqiponjës, është një rast i pangushëllueshëm, edhe pse jam i i presionuar nga karakteri i kësaj familjeje shqiptareje, nuk ka asnjë justifikim nga askush, jo vetëm nga autori i papërgjegjshëm, por edhe nga shteti, nga qeveria e Bashkia se ka një ligj për sigurinë në plazhe që nuk është respektuar në asnjë element të tij, ishte një vrasje e paralajmëruar se kanë ndodhur edhe plagosje të tjera dhe askush nuk e ka vënë ujin në zjarr, dhe në një moment kur duhet të shfaqet pendesa dhe marrja e vendimeve distancimit, na shpallet që jemi të parët në rajon sa i përket sigurisë në plazhe nuk ka tallje dhe fyerje më të madhe për të gjithë popullin shqiptar që e ka përjetuar këtë tragjedi, si një tragjedi të vetme. Ka ligje, por këtu nuk zbatohet se këtu ligjin e bëjnë të fortët, dhe tregohen pamjet e një shteti brutal me disa qytetarë të pambrojtur. Çdo qytetar duhet t’i bashkohet protestës jo vetëm për solidaritetin, por për të parandaluar ngjarje të tilla në të ardhmen, sepse nuk është e para, të gjithë ministrat përgjegjës për zbatimin e ministrisë duhet të ishin dorëhequr, ose të ishin shkarkuar bashkë me kryetarin e Bashkisë ku ka ndodhur ngjarja”, tha Meta.