BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Aktualitet

Tragjedia me 10 viktima/ Shoferi i autobusit të aksidentuar në Kroaci zbulon problemet e shqetësimet në rrugë: Nuk më ka zënë gjumi, ja çfarë ndodhi

Tragjedia me 10 viktima/ Shoferi i autobusit të aksidentuar në Kroaci

Shoferi që dyshohet se shkaktoi aksidenti fatal me autobus në Slavonski Brod të Kroacisë disa ditë më parë, në Polici në asnjë moment nuk ka thënë se e kishte zënë gjumi.

Gazeta kroate “Jutarnji List” e ka siguruar jozyrtarisht deklaratën e dhënë në Polici nga shoferi D.L 52 vjeç.

Sipas medias kroat, ai kishte thënë se diçka e shqetësoi gjatë udhëtimit dhe për këtë arsye ai doli në trotuar ku u aksidentua autobusi. Në aksidentin e autobusit të linjës Frankfurt – Prishtinë vdiqën dhjetë persona, përfshirë njërin nga shoferët dhe nëntë mërgimtarë nga Kosova që ishin nisur për pushime në Kosovë. U lënduan edhe mbi 40 tjerë.

Shoferit D. L. i është caktuar masa e paraburgimit. “Vetëm pasi të lexohet tahografi do të jetë e mundur të përcaktohet nëse shoferët e autobusit të vdekjes, njëri prej të cilëve vdiq në aksidentin që ndodhi pranë Slavonski Brod, ishin në përputhje me të gjitha rregullat e punës. Siç zbuluam jozyrtarisht, në një deklaratë në Polici, e cila u dha pa avokat dhe e cila gjithsesi nuk është provë në procedurë, shoferi D.L. (52) nuk tha në asnjë moment se e kishte zënë gjumi, por se diçka e pengoi drejtimin e tij dhe se ai u drejtua nga trotuari. Sidoqoftë, një dëshmitare, e cila u pyet në Slavonski Brod të martën gjatë hetimeve emergjente, tha në dëshminë e saj se dy shoferët kishin udhëtuar në rrugën Frankfurt – Prishtinë për të paktën 15 vjet”, thuhet nga Jutarnji List.

Më të lexuarat