BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Aktualitet

Tragjedia në Himarë/ Flet e afërmja e Jonadës dhe tregon për familjen e vogëlushes: Kur kishte hall të madh kryeministri më ka telefonuar. Prindërit e saj…

Tragjedia në Himarë/ Flet e afërmja e Jonadës dhe tregon

Aktiviste Ilirjana Kuçana, një e afërme e familjes së përfshirë në tragjedinë e Himarës ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia.

Ajo tregoi për News24 atë që po kalon familja e vogëlushes.

“Kjo është një temë që kam zgjedhur të flas më parë sepse nuk është e këndshme aq më tepër kur je familjare. për familjen tonë është shumë e freskët dhe prezente dhimbja
Blendi është larguar 17 vjeç nga Shqipëria, vinte cdo verë për pushime nga dashuria e malli për atdheun e familjen.
Edhe këtë verë ndodhi e njeta gjë, ishte dita e dytë e pushimeve kur ndodhi tragjedia.

Është një ngjarje e cila ishte paralajmëruar, është e ddhimbshme të kesh fëmijën për dore e të ta marin nga dora. Flas edhe si nënë, është e pashpjegueshme.

Në rastin konkret Jonada nuk kthehet, por kërkojmë të mbahet përgjegjësi për të dhe Jonadat e tjera të Shqipërisë.

Prindërit e saj janë të admirueshëm për forcën që kanë gjetur për tu kujdesur për djalin, përtej dhimbjes që iu mor drita e syve, dhimbja të e papërshkrueshem. Jonada nuk ishte sit ë gjithë fëmijët e tjerë. Ishte ëngjëll dhe jam e sigurt që do të kujdeset nga lar për prindërit dhe vëllain e saj. Mbështetja e gjithë shqiptarëve u ka lehtësuar dhimbjen. Ata nuk janë vetëm”, tha ajo.

Sipas saj, e gjitha është politike sepse dikush duhet të mbajë përgjegjësi por jopartiake.

“Në një vend normal ministri do të kishte dhënë dorëheqjen dhe jo të shkarkohej”, u shpreh ajo.

Ajo ka prekur edhe pjesën kur në protestën e fundit e organizuar përpara Ministrisë së Brendhsme, ku ka telefonuar live kryeministrin Edi Rama.

“Kur kishte hall të madh kryeministri me studentët në 2018 më ka telefonuar. Aty ja kisha edhe numrin. E mora të hapte telefonin e të përgjigjej duke menduar si prind”, u shpreh ajo.

Ajho shtoi s  policia ka qenë jo serioze me qendrimet e saj duke e akuzuar autorin fillimisht për Vrasje nga pakujdesia.