Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Transportonte kokainë me vlerë 300 mijë euro në Itali , arrestohet shqiptari

Postuar: 12/06/2018 - 16:15

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar në qytetin e Ferrara, pasi është kapur me rreth 1 kilogram kokainë të pastër në makinë.

Në pranga ka përfunduar shqiptari me inicialet B.F 42-vjec. Policia ndaloi shqiptarin për kontroll rastësor, por duke parë nervozizmin e tij është kryer kontroll më i imtësishëm në makinë, ku është gjetur lënda narkotike e ndarë në pako gati për t’u shitur në treg.

Shqiptari nuk ka arritur të bindë policinë se pse ndodhej në atë zonë, pasi jetonte në Piemonte.

Mediat bëjnë të ditur se nëse e gjithë ajo sasi kokaine do të dilte në treg, përfitimet do të arrinin deri në 300.000 euro. Policia ka sekuestruar kokainën si dhe makinën e shqiptarit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 25

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2018 - 17:37

Banorët e “Astirit” vijojnë protestën edhe mbrëmjen e sotme për të mbrojtur shtëpitë e tyre, të cilat do të prishen për t’i hapur rrugë projektit të Unazës së Madhe.

Postuar: 19/11/2018 - 17:30

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Qafë-Botë – Konispol.Raportohet se një motor

Postuar: 19/11/2018 - 17:17

Banorët e Astirit kanë rinisur sot protestën në segmentin e Unazës së Re kundër projektit të Unaz

Postuar: 19/11/2018 - 17:02

Tre ditët e ardhshme do të jenë të vështira ku do të ketë reshje dëbore, shiu dhe do te jete shum

Postuar: 19/11/2018 - 16:26

Vdekja e 27-vjeçarit Enea Ftoj brenda komisariatit të policisë në Korçë disa muaj më pa

Postuar: 19/11/2018 - 16:17

Drejtori i Hekurudhave, Ani Dyrmishi, ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur mëngjesin e sotëm ku një

Postuar: 19/11/2018 - 15:35

Mjeti tip “Fiat Bravo” në të cilën gjendej 19-vjeçarja dhe i ati i saj 41-vjeçar, tek