Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tre lëkundje të tjera nga ora 22.08 deri në 00.03, bie intensiteti i lëkundjeve, ja termetet qe kane rene gjate gjithe dites

Postuar: 23/09/2019 - 01:19

Nga ora 22.08 ku u regjistruan lëkundje tërmeti në zonën e Vorës janë shënuar dhe tre lëkundje të tjera. Në orën 23.16 minuta është regjistruar një tjetër goditje 2.2 ballë, epiqendra deti Adriatik.

Në orën 23.56 lëkundjet kanë qqenë 2.7 ballë me epiqendër 28 km larg Tiranës dhe 13 km nga Vora. Lëkundje tjetër është ndjerë në orën 00.03me epiqendër në Adriatik. Tërmeti ka qenë 3.7 ballë she 10 km në thellësi.

Gjatë gjithë ditës së sotme dhe të djeshme janë regjistruar qindra lëkundje të tjera me intensitet shumë të ulët në raaport me goditjen e parë. Gjithçka po shkon normalisht dhe lëkundjet janë dukuri që shoqërojnë goditjen e parë.

  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2019 - 08:40

Mëngjesin e sotëm një apartament teK banesat sociale në Shkozë është përfshirë nga flakët. Raportohet se nuk  ka persona të lënduar por vetëm dëme të shumta materiale.

Postuar: 19/10/2019 - 08:28

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar për herë të parë për jo-në që Shqipëria mori për hapjen

Postuar: 19/10/2019 - 08:20

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash që do të shtohe

Postuar: 18/10/2019 - 22:13

Gjykata italiane ka vendosur të dënojë me 5 vjet burg një shqiptar, i cili ishte kapur në flagran

Postuar: 18/10/2019 - 21:33

11-vjeçari Alvin Berisha, djali nga Shqipëria i cili kishte mbetur në kampet e ISIS ka humbur gju