BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Aktualitet

Tre shqiptarë u plagosën/ Mediat greke zbardhin detaje nga sherri mes bandave: Në përplasje kanë marrë pjesë emra të njohur të krimit

Tre shqiptarë u plagosën/ Mediat greke zbardhin detaje nga sherri mes

Një përplasje me armë zjarri u regjistrua mbrëmjen e të shtunës së kaluar në një furrë buke në Voula të Greqisë, ku u plagosën tre shqiptarë. Mediat greke kanë zbardhur detaje të reja ditën e sotme dhe raportojnë se në përplasje kanë marrë pjesë emra të njohur të krimit. Nga të shtënat me armë, në total u plagosën 5 persona. Shqiptarët, të moshës 36, 40 dhe 48 vjeç u plagosën në bark dhe gjoks.

Dy persona të tjerë, një 33-vjeçar grek dhe një irakian 35-vjeçar, kanë mbetur të plagosur nga goditjet me thikë, grushte dhe shkelma. Një nga të plagosurit, shtetas shqiptar, u arrestua në prill të vitit 2018 për sulm me armë ndaj punonjësve të policisë në Kallithea. Siç ishte bërë e ditur asokohe, pas thirrjes së një qytetari në "Aksionin e Menjëhershëm", efektivët e policisë kishin tentuar të kontrollonin pasagjerin e një automjeti të dyshimtë në rrugën Tagmatarchou Plessa.

Por i dyshuari ishte arratisur dhe në fakt gjatë ndjekjes nga policia arma i kishte rënë në rrugë. Megjithatë, më vonë, ndërkohë që policia vazhdonte ta ndiqte, ai kishte hapur zjarr ndaj tyre me një armë të dytë që posedonte. Ai u arrestua dhe u dërgua fillimisht në GADA dhe më pas në burg, ku u la i lirë rreth pesë muaj më parë.

Nga hetimet e deritanishme në lidhje me sherrin e të shtunës, rezulton se pesë persona janë takuar në një kafene-furrë buke që funksionon për të zgjidhur “problemet” me njëri-tjetrin. Mirëpo gjatë takimit ata janë përleshur dhe kanë nxjerrë armët duke qëlluar me njëri-tjetrin.

Më të lexuarat