Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Treni përplas për vdekje 52-vjeçarin nga Sukthi

Postuar: 13/09/2017 - 16:33

Një 52-vjeçar ka ndërruar jetën sot si pasojë e një aksidenti të rëndë në Sallmone të Durrësit. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 15:10, tek nënkalimi hekurudhor i linjës Durrës-Vorë. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se viktimë ka ngelur shtetasi me inicialet F.H.

NJOFTIMI I POLICISE

Më datë 13.09.2017, rreth orës 15:10, në Sallmone, në linjën hekurudhore Durrës –Vorë, tek nënkalimi hekurudhor treni ka përplasur shtetasin F.H. 52 vjeç, banues në Sukth.

Fatkeqësisht shtetasi i mësipërm ka ndërruar jetë. Mashinisti ndodhet në vendngjarje dhe do të shoqërohet në ambientet e Komisariatit të Policisë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Grupi hetimor ndodhen në vendngjarje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2017 - 22:50

Jo vetëm studentët por edhe nxënësit e shkollave e shohin emigrimin si mundësi punësimi për të arritur objektivat e tyre.

Postuar: 22/11/2017 - 20:17

Prokuroria për Krime të Rënda ka lëshuar disa urdhër-arreste për tre punonjës të lartë të Policisë së Shtetit.

Postuar: 22/11/2017 - 20:07

Grabitet një supermarket në rrugën “Shtraus” në Lezhë.

Postuar: 22/11/2017 - 19:48

Në vijim të hetimeve për dosjen “Habilaj” Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar një urdhëarresti për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela.  

Postuar: 22/11/2017 - 19:34

OSHEE ka kallëzuar penalisht tre biznese të cilët vidhnin energjinë elektrike.

Postuar: 22/11/2017 - 19:34

Duke iu referuar ditës së djeshme, ku temperaturat pësuan një ulje të ndjeshme, mund të themi me siguri se dimri ka ardhur zyrtarisht.

Postuar: 22/11/2017 - 19:10

Në qytetin e Vlorës 90 familje jetojnë në kushte skandaloze. Banesat e tyre  në kabinat e plazhit të vjetër ndodhen mes lagështirës, ujrave të zeza dhe mbeturinave.