Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tritoli në Shkodër, njëri nga të plagosurit emër i njohur për policinë

Postuar: 13/01/2018 - 19:00

Një sasi e konsiderueshme tritoli ka tronditur qytetin e Shkodrës mëngjesin e ditës së sotme.

Nga të dhënat e bëra të ditura dyshohet se tritoli ishte vënë në katin e parë të një ndërtese,ku ka selinë dhe shoqata e pakicave serbe në Shkodër.

Gjithashtu mësohet se në momentin e shpërthimit të tritolit policia e Shkodrës ka qenë e mbledhur në ceremoninë e organizuar për 105 vjetorin e policisë së shtetit.

Nga sasia e shpërthimit të tritolit bëhet me dije se kanë mbetur të lënduar gjashtë persona të cilët janë transportuar në spitalin rajonal të Shkodrës ku kanë marrë dhe ndihmën e parë, ndërsa është dëmtuar thuajse plotësisht mjeti ti “Fuoristradë” i parkuar pranë zonës.

Njëri nga personat e lënduar është shtetasi me iniciale L.K, pronari i mjetit, i njohur për policinë e qytetit.

Ende nuk janë përcaktuar shkaqet e ngjarjes, ndërsa policia është duke vijuar hetimet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/01/2018 - 12:59

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe homologu grek Nikos Kotzias, kanë zhvilluar sot në Korçë, ditën e tretë të bisedimeve.

Postuar: 21/01/2018 - 12:48

Norma e vetëpunësimit në Shqipëri është më e larta në të gjithë Europën.

Postuar: 21/01/2018 - 12:37

Grupet e Task – Forcës në rajonin e Shkodrës kanë zbuluar 16 raste të vjedhjes së energjisë elektrike në kontrollet e dy ditëve të fundit.

Postuar: 21/01/2018 - 12:14

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në një përkujtimore familjarët e viktimave të 21 janarit të vitit 2011.

Postuar: 21/01/2018 - 12:05

Mbjellja e pemëve të reja në kryeqytet ka shkuar në mbi 77 mijë. Bashkia e Tiranës vijoi aksionin me mbjelljen e 500 pemëve të reja te mbikalimi i Saukut, një njësinë e Farkës.

Postuar: 21/01/2018 - 11:56

Kryeministri Rama iu përgjigj sot të gjitha akuzave dhe mallkimeve, siç i quajti ai, të qytetarëve që presin ndëshkimin e fajtorëve të 21 Janarit, por edhe të atyre prokurorëve

Postuar: 21/01/2018 - 11:44

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Vlorë.