BREAKING NEWS

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet ligjore dhe kushtetuese që Trump të qëndrojë në detyrë

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet  ligjore dhe kushtetuese
x

Aktualitet

‘Trondit’ gazetari shqiptar, bën deklaratën e frikshme: Vajzat në kampin Al-Hol i vrasin nëse... (Ja si u gjet e therur një grua shtatzënë)

‘Trondit’ gazetari shqiptar, bën deklaratën e frikshme:

Gazetari shqiptar Taulant Kopliku ka deklaruar se gratë, sidomos vajzat e reja në kampin Al-Hol, kanë frikë të thonë se duan të kthehen, pasi nëse merret vesh dhe nga gratë e tjera në kamp, ato rrezikojnë jetën e tyre.

Duke iu referuar rastit të Eva Dumanit, ai tha se ka gra të cilat janë të ideologjizuara dhe pengojnë gratë e tjera apo vajzat që të dalin nga kampi.

Kopliku në Open: Situata atje është shumë e vështirë. Njerëzit sidomos femrat janë të friksuara. Ka shumë që duan të vijnë në atdhe, por nuk e shprehin dot pasi janë të rrezikuara. Njëra ka deklaruar se kam dëshirë të kthehem në vendlindje dhe nuk bëj pjesë në këtë grupim, dhe është gjetur e therur atje. Ata janë tepër tepër të përqedndruar në ideologji që për ne është e paimagjinueshme. Fëmijët e Al-Holit janë fëmijët tanë thonë ata të ISIS-it. Shihen si filizat e rinj që do i shërbejnë atyre në të ardhmen. Ata fëmijë duhet të merren sa janë të vegjël sepse po vajti 14-15 vjeç është shumë e vështirë ta kthesh në jetë normale. Celulat e ISIS janë të përhapura kudo....