BREAKING NEWS

Përgjimet e bujshme të Ndragheta-s ku janë përmendur politikanë e zyrtarë shqiptarë, vjen reagimin i parë i kryeministrit Edi Rama

Përgjimet e bujshme të Ndragheta-s ku janë përmendur
x

Aktualitet

Tronditet sërish familja Kosiqi në Dibër, pas vrasjes së djalit të madh një vit më parë, sot i vihet eksploziv përpara derës, plagoset rëndë djali i dytë

Tronditet sërish familja Kosiqi në Dibër, pas vrasjes së
Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur familjen Kosiqi në Maqellarë të Dibrës. Mediat raportojnë se një sasi tritoli ka shpërthyer para vilës së Gëzim Kosiqit. Mësohet se i plagosur ka mbetur Ismail Kosiqi, 27 vjeç. Shpërthimi ka ndodhur në murin rrethues të banesës, në orët e para të mëngjesit të sotëm.
 
Para 1 viti e gjysëm është vrarë djali i kësaj familje, Elsi Kosiqi, 32 vjeç.
 
Historia e 2018-ës
 
32-vjeçari Elsi Kosiqi, babai i tre fëmijë u ekzekutua në 20 mars të vitit 2018 në derën e banesës.
 
Viktima ishte me precedentë penale, ndërsa familja e tij ka një hotel në llixhat e Dibrës. 32-vjeçari sapo ishte kthyer nga Maqedonia. Kosiqi, ndërkohë më herët kishte qëndruar në Itali dhe kishte ndërtuar një hotel pranë llixhave të Dibrës. Për vrasjen policia arrestoi 24-vjeçarin Mahmut Gega.

Më të lexuarat