Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tronditet sërish familja Kosiqi në Dibër, pas vrasjes së djalit të madh një vit më parë, sot i vihet eksploziv përpara derës, plagoset rëndë djali i dytë

Postuar: 08/11/2019 - 15:36

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur familjen Kosiqi në Maqellarë të Dibrës. Mediat raportojnë se një sasi tritoli ka shpërthyer para vilës së Gëzim Kosiqit. Mësohet se i plagosur ka mbetur Ismail Kosiqi, 27 vjeç. Shpërthimi ka ndodhur në murin rrethues të banesës, në orët e para të mëngjesit të sotëm.
 
Para 1 viti e gjysëm është vrarë djali i kësaj familje, Elsi Kosiqi, 32 vjeç.
 
Historia e 2018-ës
 
32-vjeçari Elsi Kosiqi, babai i tre fëmijë u ekzekutua në 20 mars të vitit 2018 në derën e banesës.
 
Viktima ishte me precedentë penale, ndërsa familja e tij ka një hotel në llixhat e Dibrës. 32-vjeçari sapo ishte kthyer nga Maqedonia. Kosiqi, ndërkohë më herët kishte qëndruar në Itali dhe kishte ndërtuar një hotel pranë llixhave të Dibrës. Për vrasjen policia arrestoi 24-vjeçarin Mahmut Gega.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 23:35

Një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter u ndje pak pas mesnatës së sotme në vendin tonë, në orën 00:14.

Postuar: 08/12/2019 - 23:01

Pasi ekspertët e kanë cilësuar pallatin të pabanueshëm, 65 familje në Kombinat kanë nisur boshati

Postuar: 08/12/2019 - 22:52

Tre shqiptarë janë arrestuar teksa kanë sulmuar një shtëpi në veri të Londrës.

Postuar: 08/12/2019 - 22:36

Mes 51 viktima të tërmetit janë edhe dy anëtarët e familjes Cuka, nënë e bir Fatmira dhe Sardi Cu

Postuar: 08/12/2019 - 22:25

Një 36-vjeçar shqiptar, i cili ishte i burgosur në Greqi, është gjetur mëngjesin e sotëm i pajetë

Postuar: 08/12/2019 - 21:55

“Brandi” është qeni që mori famë pas tërmetit që goditi vendin, pasi me huhatjen e ti

Postuar: 08/12/2019 - 21:30

Kur kanë kaluar disa ditë nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili në Thumanë mori jetët e 24 personave