BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x
BREAKING NEWS

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet nga roli i Drejtuesit Politik për Qarkun e Shkodrës: Pas një reflektimi të thellë... (DEKLARATA)

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet
x
BREAKING NEWS

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite burg caktohet për autorin

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite
x
BREAKING NEWS

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të shtrenjtë 17-vjeçarit në Lezhë? “Po e them për herë të parë”/ Eksperti zbardh detajet tronditëse: Një e ngjashme vrau bankierin Artan Santo

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të
x
BREAKING NEWS

Pastrim parash të miliona eurove/ Gjykata merr vendimin për shoferin dhe kunatin e Rezar Taçit

Pastrim parash të miliona eurove/ Gjykata merr vendimin për shoferin
x

Aktualitet

Tronditi opinionin publik/ Vrau me thikë gruan dhe kunatën, Apeli lë në fuqi vendimin burg përjetë për Gazment Mustan

Tronditi opinionin publik/ Vrau me thikë gruan dhe kunatën, Apeli

Gjykata e Apelit Vlore ka lënë në fuqi vendimin për dënimin me “burgim të përjetshëm” për Gazmend Mustan. Ky i fundit akuzohet se në datën 2 janar të vitit 2019 vrau në shtëpi gruan dhe kunatën e tij. Ngjarja e rëndë ndodhi në Ballsh.

Vendimi për burgosjen e tij përjetë ishte dhënë nga Gjykata e Fierit dhe sot është lënë në fuqi nga Apeli i Vlorës.

Si ndodhi ngjarja?

Shkak për ngjarjen e rëndë është bërë një konflikt mes çiftit pas një dreke familjare. Gentjana Çaushaj, bashkëshortja e tij e ndjerë, i ka kërkuar bashkëshortit të shkojë te prindërit dhe ai nuk e ka lejuar. Motra e Gentianës, Merisa ka hyrë për të ndarë bashkëshortët, por është qëlluar me thikë nga 34-vjeçari, i cili më pas ka qëlluar edhe bashkëshorten, duke i lënë të dyja pa jetë.

Ngjarja ka ndodhur në datën 2 janar, rreth orës 17:30, në lagjen “5 Shkurti” në Ballsh. 34-vjeçari ishte emigrant në Greqi dhe ishte kthyer për festa. Çifti kishte dy fëmijë të mitur, 7 dhe 3 vjeç.

Sipas banorëve, në çastin kur ndodhi vrasja e dyfishtë, dy fëmijët e mitur kanë qenë në shtëpi.

Më të lexuarat