BREAKING NEWS

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka bërë me gjak nuk do i vlejnë atje në gropë. Jam gati të dorëzohen në autoritetet shqiptare nëse Sali Berisha...

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka
x

Aktualitet

Turisti u rrëzua teksa po udhëtonte me motor në Shëngjergj, reagon Ambasada Çeke në Tiranë

Turisti u rrëzua teksa po udhëtonte me motor në Shëngjergj,

Një turist çek është rrëzuar rreth orës 19:00 të pasdites së sotme teksa po udhëtonte me motor bashkë me disa turistë të tjerë në zonën malore të Rinasit në Librazhd. R.K.  53 vjeç ka humbur kontrollin e motorit duke rënë në përroin e Cirovës. Me anë të një helikopteri u bë i mundur shpëtimi i turistit, i cili mësohet se është jashtë rrezikut.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe ambasada çeke në Tiranë  e cila ka falënderuar Policinë e Shtetit dhe Ministrinë e Shëndetësisë për reagimin në kohë, duke i shpëtuar jetën turistit çek.