Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Turp, jo me artin”/ Aktori mesazh Ramës: Zoti presor vizatimi tërhiqu!

Postuar: 12/07/2018 - 19:23

Ka nisur marshim protesta e aktorëve e qytetarëv drejt Kryeministrisë e Presidencën për të mbrojtur Teatrin kombëtar nga shembja.

Qindra qyetetarë me pankarta në duar i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama përballë kryeministrisë që të tërhiqet. Aktori Neritjan Liçaj i ka përcjellë dhe një mesazh Ramës. “Zoti presor vizatimi tërhiqu! Turp! Turp! Jo me artin… jo me kulturën… jo me vlerat e trashëgimisë të kombit tënde. S’ta lejoj!”, është shprehur Liçaj.

Më tej artistët janë nisur drejt Presidencës duke i kërkuar Metës të mos deketojë ligjin për shembjen e Teatrit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 23:33

Prokuroria e Shkodrës, pas një hetimi disa mujor ka dërguar për gjykim 9 mjek dhe drejtues të spitalit të Shkodrës, dhe kërkon që të pezullohen nga detyra.

Postuar: 19/09/2018 - 23:01

Për shkak të dëbimit nga Gjermania, një baba kërcënoi të hedhë fëmijën nga dritarja.Kjo është dra

Postuar: 19/09/2018 - 22:33

Pas një kronike të transmetuar nga një emision investigativ ku pretendohet se një punonjës i poli

Postuar: 19/09/2018 - 22:21

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar edhe ngjarjet në Vlorë, veçanërisht të zhdukurit.

Postuar: 19/09/2018 - 22:08

Një banor i fshatit Dukaj, A.K.

Postuar: 19/09/2018 - 21:50

Babai i Zamir Latifit, Fatos Latifi, djali i të cilit u vra më 11 tetor të vitit të kaluar së bas

Postuar: 19/09/2018 - 21:41

Policia ka ndaluar sot ish-drejtorin e Spitalit Rajonal të Beratit, Idlir Frashëri në kuadër të n