Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ty të dua shumë, por më dukesh fiks si Spiropali!”, Bujar Kapexhiu përplase keq me Iva Tiçon (Reagimi i gazetares)

Postuar: 26/06/2019 - 23:37

Të ftuar në Opinion, gazetarja Iva Tiço është përplasur me aktorin Bujar Kapexhiu. Gazetarja  Tiço në debat me artistin e njohur, Bujar Kapexhiu theksoi se sistemi politik ndërrohet te kutia e votimeve dhe se ky parlament është i zgjedhur nga populli.

Nga ana tjetër Kapexhiu deklaroi se këto janë zgjedhje partiake pasi nuk ka alternativë se çfarë do të zgjedhë.

Debati:

Kapexhiu: Presidenti bëri një gjë të mrekullueshme për të shmangur konfliktin, tha se data 30 nuk është, atëhere përse po ngul këmbë. Këto po bëjnë zgjedhje partiake. Atëherë do votojnë, por për kë do të zgjedhin.

Opozita u tërhoq vet, e ka bërë një gabim, tani hajde të ulen ta zgjidhin situatën.

Unë para disa muajsh në artin tim , kam bërë Sali Berishën dhe Lulzim Bashën duke djegur mandatet.

Duhet ta kisha bërë më përpara, me këtë parlament mandatet duhet të digjeshin më përpara.

Iva Tiço: Sistemi ndërrohet te kutia e votime, ky parlament është parlament i zfgjedhur-

Diktatura në fund fare është pastruar me votë të lirë. Mua më duket shumë normale që njerëzit të shkojnë të votojnë.

Kapexhiu: Ty të dua shumë po më dukesh si Spiropali, fillon dhe s’mbaron.

Tiço: Kurse edhe ti më dukesh mua si Lulzim Basha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 22:50

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka reaguar pas takimit të presidentit Ilir Meta me ish kryeministrin Sali Berisha ditën e sotme në Presidencë.

Postuar: 20/11/2019 - 22:44

Gazetari Blendi Fevziu ka treguar një histori personale teksa në emision po flitet për sigurinë r

Postuar: 20/11/2019 - 22:38

Avokati, Dritan Jahaj ka hedhur poshtë akuzat ndaj Arbër Çekajt se ai është një bos droge.

Postuar: 20/11/2019 - 22:30

Gazetari Arsen Rusta ka deklaruar se kompania e Arbër Çekajt, ku u gjetën 613 kg kokainë në Mamin

Postuar: 20/11/2019 - 22:13

Ish-drejtuesi i policisë, Arben Hajdarmataj ka bërë një deklaratë të fortë për dosjen e Arbër Çek

Postuar: 20/11/2019 - 21:38

Avokati i Arbër Çekaj, Dritan Jahaj ka hedhur akuza të forta ndaj Prokurorisë së Krimeve të Renda

Postuar: 20/11/2019 - 21:24

Një martesë e detyrueshme mes një trafikanti droge me origjinë shqiptare dhe një grua që kishte k