Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U aksidentua për vdekje në Rumani, përcillet për në banesën e fundit ish-punonjësi i Policisë

Postuar: 26/05/2019 - 22:28

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i cili humbi jetën gjatë një aksidenti të ndodhur në Rumani. Ai ndërroi jetë pas një aksidenti tragjik të ndodhur vetëm katër ditë më parë.

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i cili humbi jetën gjatë një aksidenti të ndodhur në Rumani. Kolegë dhe familjarë nderuan kujtimin e tij duke zhvilluar homazhe për t'i lënë vendin parakalimit përmes qytetit të Elbasanit në shenjë nderimi për Devinën i cili prej 11 vitesh shërbente në Rumani si Oficer Ndërlidhës i Policisë së Shtetit, pranë Qendrës për Forcimin e Ligjit në Evropën Juglindore.

Ai ndërroi jetë pas një aksidenti tragjik të ndodhur vetëm katër ditë më parë. I njëjti aksident i mori jetën edhe bashkëshortes së tij rumune teksa ishin duke udhëtuar me një makinë me targa diplomatike të Ambasadës Shqiptare, kur u përplasën me një kamion mallrash.

Makina drejtohej nga bashkëshortja e tij, ndërkohë që ata ktheheshin nga festa e ditëlindjes së saj

Nga përplasja kamioni u kthye përmbys, e ndërsa mjeti me targa diplomatike doli nga rruga. Kjo shkaktoi trafik të rënduar në zonë duke e lënë të bllokuar të dyja anët e rrugës për disa orë.

Ervin Dervina ishte me origjinë nga qyteti i Elbasanit, djali i dy mësuesve të nderuar në Elbasan. Dervina punonte si oficer kontakti në Rumani prej 10 vitesh.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 15:25

Policia greke ka goditur një bandë shqiptaro-bullgare të trafikut të drogës, duke sekuestruar 42 kg heroinë.

Postuar: 20/09/2019 - 14:40

Çështja e Izet Haxhisë i kalon Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ky është vendimi që ka marrë Gjyk

Postuar: 20/09/2019 - 14:17

Apeli i Krimeve të Rënda pranon kërkesën e gjykimit të shkurtuar për Mirald Metallarin, i cili vr

Postuar: 20/09/2019 - 13:59

Policia e Shkodrës ka goditur një bandë të trafikut të paligjshëm të kufirit, duke arrestuar 5 pe

Postuar: 20/09/2019 - 13:56

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë 4 anëtarë të g

Postuar: 20/09/2019 - 13:34

Gjykata dënon me 10 ditë burg pedagogun Denis Himçi, i cili u denoncua nga emisioni investigativ

Postuar: 20/09/2019 - 13:32

UKT njofton banorët e Tiranës, se për shkak të një defekti në Bovillë disa zona të kryeqytetit nu